^ Наверх

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Державна установа "Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія"

Міжнародний рік здоров'я рослин

14 січня 2020
Не ризикуй

Держпродспоживслужба  долучилась  до популяризації міжнародного проекту Європейської і Середземноморської організації захисту рослин (ЄОЗР) «НЕ РИЗИКУЙ!». 

Серед заходів, що проводяться в Україні в рамках Міжнародного року здоров’я рослин 2020 одним з головних є інформаційний проект з підвищення обізнаності «НЕ РИЗИКУЙ!».

Проект триватиме впродовж 2020 року в усіх областях нашої країни. До нього долучились управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в областях, державні фітосанітарні та контрольно- токсикологічні лабораторії!

Заходи, що відбуваються під гаслом «НЕ РИЗИКУЙ!» спрямовані на мандрівників, туристів та комерційних перевізників, які привозять в Україну за-за кордону рослини, рослинні продукти та інші предмети високого ризику, виготовлені з рослинної сировини.

Наша мета полягає в тому, щоб висвітлити соціальні, екологічні та економічні наслідки завезення зараженої рослинної сировини або карантинних шкідників та хвороб до України.

Плакати, буклети та бирки для багажу «НЕ РИЗИКУЙ!» створені за підтримки проєкту Твіннінг, відповідно до макету ЄОЗР впродовж року розміщуватимуться в морських та річкових портах, аеропортах, авто- та залізничних вокзалах нашої країни. Крім того, будуть проводитись семінари, конференції, круглі столи, наради, презентації в рамках Міжнародного року здоров’я рослин 2020 та проекту «НЕ РИЗИКУЙ!».

 

30 січня 2020

Фотоконкурс до Міжнародного року здоров’я рослин-2020

У грудні 2018 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй оголосила 2020 рік Міжнародним роком здоров’я рослин (МPЗР 2020) та запросила Організацію продовольства та сільського господарства ООН (ФАО), у співпраці з Міжнародною конвенцією про захист рослин (МКЗР), сприяти проведенню МPЗР 2020.

Основна мета МPЗР 2020 полягає в підвищенні глобальної обізнаності про те, як захист здоров'я рослин може допомогти припинити голод, зменшити бідність, захистити довкілля та сприяти економічному розвитку.

Під егідою ООН, ФАО та МКЗР у всьому світі проходитимуть різноманітні акції спрямовані на те, щоб долучити якомога більшу кількість людей до проблеми збереження здоров’я рослин, а саме надихнути їх на конкретні дії. Країнам-членам МКЗР пропонується в рамках цього проекту поширювати інформацію про ризики для фітосанітарної безпеки держав в цілому та здоров’я окремих рослин і якості певних груп товарів зокрема. Україна також підтримує цю акцію.

Рослини є джерелом повітря, яким ми дихаємо, і більшої частини їжі, яку ми споживаємо, але ми часто не докладаємо достатніх зусиль щоб зберегти їх здоровими. 

Це може мати катастрофічні наслідки!

За повідомленнями ФАО щорічно внаслідок впливу небезпечних шкідливих організмів рослин втрачається 40% урожаю сільськогосподарських культур. В результаті мільйони людей по всьому світу не мають достатньої кількості продуктів харчування! Серйозної шкоди зазнає сільськогосподарське виробництво як окремих сільських громад так і цілих країн.

Сучасне життя створює все більше загроз для здоров'я рослин!

Зміни клімату та діяльність людини змінили екосистеми, стали причиною зменшення біорізноманіття, з’явились нові території, де можуть успішно розвиватись шкідливі організми рослин. 

У той же самий час, міжнародні подорожі та торгівля, які втричі збільшилися за останнє десятиліття, можуть швидко поширювати шкідників, хвороби, фітонематоди та бур’яни по всьому світу, завдаючи великої шкоди місцевим рослинам та середовищу. Як і у випадку зі здоров’ям людини, захист рослин від шкідливих організмів набагато вигідніший, ніж боротьба з надзвичайними ситуаціями. 

Профілактика має вирішальне значення, для уникнення нищівного впливу шкідливих організмів на сільське господарство, засобів до існування та продовольчої безпеки.

МРЗР 2020 наголошує на запобіганні та захисті . Кожен відіграє свою важливу роль. До прикладу, подорожуючі повинні бути обережними, беручи з собою рослини та рослинні продукти. Відповідальні особи в транспортній галузі повинні переконатися, що кораблі, літаки, вантажні автомобілі та потяги не перевозять шкідливі організми на нові території. Уряди країн повинні посилити свою підтримку національним та регіональним організаціям захисту рослин, які стоять на першій лінії захисту території від занесення небезпечних шкідливих організмів рослин.

У рамках Міжнародного року здоров’я рослин – 2020 Держпродспоживслужба організовує проведення ряду заходів в усіх регіонах країни. Впродовж року будуть проведені семінари, конференції, круглі столи, наради, презентації та інші заходи.

Одним з таких заходів є проведення Держпродспоживслужбою фотоконкурсу МРЗР 2020 в якому можуть взяти участь всі охочі.
Основні гасла Міжнародного року здоров'я - 2020

Більше про Міжнародний рік здоров’я рослин – 2020 можна дізнатись на офіційній сторінці ФАО за посиланням http://www.fao.org/plant-health-2020

Посібник із комунікацій "Міжнародний рік здоров'я рослин - 2020"

Брошура Міжнародний рік здоров'я рослин 2020

Міжнародний рік здоров’я рослин – 2020

Основні гасла Міжнародного року здоров'я - 2020

Фотоконкурс до Міжнародного року здоров’я рослин 2020

Анкета учасника фотоконкурсу «Міжнародний рік здоров’я рослин 2020»

Промовідео про Міжнародний рік здоров'я рослин 2020

 

30 січня 2020

Фотоконкурс до Міжнародного року здоров’я рослин-2020

У рамках Міжнародного року здоров’я рослин – 2020 Держпродспоживслужба організовує фотоконкурс «Міжнародний рік здоров’я рослин» (МРЗР - 2020).

Якщо бажаєте долучитись до заходів зі збереження здоров’я рослин, любите мальовничу українську природу, ви професіонал чи аматор, ми закликаємо вас взяти участь у фотоконкурсі МРЗР - 2020.

Переможці отримають пам’ятні призи, а їхні фотографії будуть демонструватись на вебсайті Держпродспоживслужби та у штаб-квартирі ФАО. 

Быльш детально про проект за посиланням

12 березня 2020

Науково-практична конференція «2020 - Міжнародний рік здоров’я  рослин»

11 березня 2020 року в Бучацькому коледжі Подільського ДАТУ цикловою комісією агрономічних дисциплін було проведено науково-практичну конференцію на тему: «2020 - Міжнародний рік здоров’я рослин», за участі завідувача відділу фітосанітарних процедур Державної установи «Тернопільської обласної фітосанітарної лабораторії» Гриців Світлани Ярославівни, головного спеціаліста відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки в Тернопільській області Гриців Віктора Романовича, начальника відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки в Тернопільській області Мельника Олександра Миколайовича, представників компанії «Сингента»

       

 

 

29 вересня 2020 

Вузькозлатка ясенева смарагдова

З метою виконання Україною зобов'язань щодо впровадження на національному рівні заходів в рамках Міжнародного року здоров'я рослин - 2020 Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів розроблено буклет "ВУЗЬКОЗЛАТКА ЯСЕНЕВА СМАРАГДОВА".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02 листопада 2020

Заходи в рамках МРЗР-2020

Для залучення якомога більшої кількості людей до проблеми збереження здоров’я рослин, а також продовження просвітницької діяльності щодо МРЗР-2020 фахівцями Державної установи «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія» у вересні-жовтні 2020 року проводилось розповсюдження наочних матеріалів серед представників лісових господарств області щодо попередження занесення та інтродукції регульованого шкідливого організму списку А-1 Ясеневої смарагдової вузькозлатки (Agrilus planipennis Fairmaire).