^ Наверх

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Державна установа "Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія"

Перелік регульованих шкідливих організмів

 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики України
29.11.2006 № 716
(у редакції наказу Міністерства аграрної політики України
від 04.08.2010  № 467)
 

П Е Р Е Л І К

регульованих шкідливих організмів
А-1
Карантинні організми, відсутні в Україні

Кліщі

 
 
1.
Aculops fuchsiae Keifer
- галовий кліщ фуксії
2.
Oligonychus perditus Pritchard & Baker
- ялівцевий кліщ.
 

Комахи

 
1.
Acleris gloverana Wals.
- західна чорноголова листокрутка-брунькоїд
2.
Acleris variana Fern.
- східна чорноголова листокрутка-брунькоїд
3.
Aeolesthes sarta Sols.
- узбецький вусач
4.
Aleurocanthus spiniferus Quaint.
- шипувата чорна білокрилка
5.
Aleurocanthus woglumi Ashby
- чорна цитрусова білокрилка
6.
Amauromyza maculosa Mall.
- хризантемний листяний мінер
7.
Anoplophora chinensis Forst.
- вусач китайський
8.
Anoplophora glabripennis Motsh.
- азіатський вусач
9.
Anthonomus bisignifer Schen.
- суничний квіткоїд
10.
Anthonomus signatus Say
- суничний брунькоїд
11.
Bactrocera dorsalis Hend.
- східна фруктова муха
12.
Bactrocera zonata Saund.
- персикова фруктова муха
13.
Bemisia tabaci Gen.
- тютюнова білокрилка
14.
Cacoecimorpha pronubana Hubn.
- гвоздична листокрутка
15.
Callosobruchus chinensis Linn.
- китайський зерноїд
16.
Callosobruchus maculatus Fabr.
- чотирьохплямистий зерноїд
17.
Carposina niponensis Wals.
- персикова плодожерка
18.
Caryedon gonagra Fabr.
- арахісовий зерноїд
19.
Ceratitis capitata Wied.
- середземноморська плодова муха
20.
Ceratitis cosyra Walk.
- мангова фруктова муха
21.
Ceratitis rosa Karch.
- натальська фруктова муха
22.
Choristoneura conflictana Walk.
- велика тополева листокрутка
23.
Choristoneura fumiferana Clem.
- ялинова листокрутка
24.
Choristoneura occidentalis Freem.
- східна ялинова листокрутка
25.
Choristoneura rosaceana Har.
- скошенополоса листокрутка
26.
Conotrachelus nenuphar Herb.
- плодовий довгоносик
27.
Cydia packardi Zell.
- вишнева плодожерка
28.
Cydia prunivora Wals.
- сливова американська плодожерка
29.
Dendrolimus sibiricus Tschetv.
- сибірський шовкопряд
30.
Diabrotica barberi Smith & Lawr.
- північний кукурудзяний жук
31.
Diabrotica speciosa Germ.
- діабротика особлива
32.
Diabrotica undecimpunctata Man.
- південний кукурудзяний жук
33.
Dinoderus bifoveolatus Woll.
- каптурник багатоїдний
34.
Dryocosmus kuriphilus Yas.
- азіатський каштановий галовий пильщик
35.
Epitrix cucumeris Har.
- гарбузова блішка
36.
Epitrix tuberis Gent.
- картопляна блішка
37.
Ips hauseri Reit.
- киргизький гірський короїд
38.
Ips subelongatus Motsch.
- великий модриновий короїд
39.
Lepidosaphes ussuriensis Bork. 
- усурійська комоподібна щитівка
40.
Liriomyza huidobrensis Blanc.
- південний американський мінер
41.
Liriomyza sativae Blanc.
- овочевий листяний мінер
42.
Liriomyza trifolii Burg.
- конюшинний або хризантемний мінер
43.
Maconellicoccus hirsutus Green
- жорстковолосий червець
44.
Malacosoma americanum Fabr.
- східно-американський похідний шовкопряд
45.
Malacosoma disstria Hub.
- лісовий похідний шовкопряд
46.
Malacosoma parallella Staud.
- гірський кільчастий шовкопряд
47.
Margarodes vitis Philippi
- виноградний червець
48.
Melanotus communis Gyll.
- ковалик загальний
49.
Monochamus alternatus Hope
- вусач мінливий
50.
Monochamus carolinensis Oliv.
- вусач каролінський
51.
Monochamus marmоrator Kirb.
- вусач мармуровий
52.
Monochamus mutator Le Сont.
- вусач змінний
53.
Monochamus nitens Bat.
- вусач сяючий
54.
Monochamus notatus Drury
- вусач помічений
55.
Monochamus obtusus Cas.
- вусач тупий
56.
Monochamus scutellatus Say
- вусач щитовий
57.
Monochamus titillator Fabr.
- вусач дрібний
58.
Naupactus leucoloma Boh.
- білокаймистий жук
59.
Numonia pyrivorella Mats.
- грушева вогнівка
60.
Opogona sacchari Boj.
- бананова міль
61.
Pissodes nemorensis Germ.
- смолівка кедрова
62.
Pissodes strobi Peck.
- смолівка веймутової сосни
63.
Pissodes terminalis Hop.
- смолівка верхівок сосни
64.
Popillia japonica Newm.
- японський жук
65.
Premnotrypes latithorax Pier.
- широкогрудий андійський картопляний довгоносик
66.
Premnotrypes suturicallus Kusch.
-мозолистий картопляний довгоносик
67.
Premnotrypes vorax Hust.
- ненажерливий картопляний довгоносик
68.
Rhagoletis pomonella Walsh.
- яблунева муха
69.
Rhagoletis cingulata Loew.
- східна вишнева муха
70.
Rhagoletis indifferens Cur.
- західна вишнева муха
71.
Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak.
- кореневий червець
72.
Scirtothrips aurantii Faure.
- південноaфриканський цитрусовий трипс
73.
Scirtothrips сitri Moul.
- північний каліфорнійський цитрусовий трипс
74.
Scirtothrips dorsalis Hood.
- чилійський жовтий чайний трипс
75.
Scolytus morawitzi Sem.
- заболонник Моравіца
76.
Sinoxylon conigerum Gers.
- каптурник зубчастий
77.
Sirex ermak Sem
- чорно-блакитний рогохвіст
78.
Spodoptera eridania Cram.
- південна совка
79.
Spodoptera frugiperda Smith
- кукурудзяна листяна совка
80.
Spodoptera littoralis Boisd.
- єгипетська бавовникова совка
81.
Spodoptera litura Fabr.
- азіатська бавовникова совка
82.
Tecia solanivora Pov.
- гватемальська картопляна міль
83.
Tetropium gracilicorne Reit.
- тонковусий вусач
84.
Thrips palmi Karn.
- трипс Пальмі
85.
Toxoptera citricida Kirk.
- тропічна цитрусова попелиця
86.
Trogoderma granarium Ev.
- капровий жук
87.
Tuta absoluta Meyr.
- південноамериканська томатна міль
88.
Unaspis citri Comst.
- апельсинова щитівка
89.
Xylotrechus altaicus Geb.
- алтайський модриновий вусач
90.
Xylotrechus namanganensis Heyd.
- наманганський вусач
91.
Zabrotes subfasciatus Boh.
- бразильська бобова зернівка.

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

 
1.
Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx
- чорний рак гілок
2.
Сeratocystis fagacearum (Bretz) Hunt
- вілт (в'янення) дубу
3.
Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter
- рак, синява деревини платану
4.
Chrysomyxa arctostaphyli Dietel
- жовта іржа відьміних мітел ялини
5.
Cronartium coleosporioides J.C. Arthur
- ріжкоподібна іржа
6.
Cronartium comandrae Peck
- іржа командри
7.
Cronartium comptoniae J.C. Arthur
- стовпчаста іржа сосни
8.
Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum.
- веретеноподібна іржа
9.
Cronartium himalayense Bagchee
- пухироподібна іржа сосни
10.
Cronartium kamtschaticum Jorstad
- іржа японської білої сосни
11.
Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai
- ріжкоподібна іржа букових
12.
Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx.
- аскохітоз хризантем
 
13.
Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka
- західна галоподібна іржа
 
14.
Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada
- іржа груші і ялівцю
15.
Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck
- бурувата іржа айви
16.
Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow
- іржа американського глоду
17.
Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein
- іржа яблуні і кедру
18.
Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada
- іржа яблуні і ялівцю
19.
Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis
- іржа тцуги
20.
Melampsora medusae Thümen
- іржа тополі
21.
Monilinia fructicola (Winter) Honey
- плодова гниль
22.
Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr
- коричневий плямистий опік хвої
23.
Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans
- коричневий опік хвої сосни
24.
Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota
- септоріоз хвої японської модрини
25.
Mycosphaerella populorum G.E. Thompson
- септоріоз, плямистість листя, рак, опік тополі
26.
Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington
- почорніння коріння
 
27.
Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma
- фіалофорне в'янення гвоздики
 
28.
Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson
- жовта кільцева гниль
29.
Phoma andigena Turkensteen
- чорний опік, фомозна плямистість листя картоплі
30.
Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart
- плямистість яблуні
31.
Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert
- техаська коренева гниль
32.
Phytophthora fragariae Hickman
- фітофтороз коренів суниці
33.
Puccinia horiana P. Hennings
- біла іржа хризантем
34.
Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton
- диплодіоз кукурудзи
35.
Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton
- диплодіоз кукурудзи
36.
Thecaphora solani (Thirumulachar & O'Brien) Mordue
- сажка картоплі
37.
Tilletia indica Mitra
- індійська сажка пшениці.
 

Бактеріальні хвороби

 
1.
Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al.
- бактеріальний вілт гвоздики
 
2.
Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii,  Xanthomonas stewartii Dowson
- бактеріальне в'янення кукурудзи
 
3.
Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi
- бура гниль картоплі
4.
Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson.
- жовта хвороба гіацинтів
 
5.
Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al.
- бактеріальний опік рису
6.
Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al
- бактеріальна строкатість рису
 
7.
Xylella fastidiosa Wells et al.
- бактеріоз винограду (хвороба Пірса)
8.
Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al.
- бактеріальне в'янення винограду
 
 

Вірусні хвороби

 
1.
Cherry little cherry closterovirus (non-European)
- клостеровірус дрібноплідності вишні (черешні)
2.
Cherry rasp leaf nepovirus
- неповірус рашпілеподібності листя  черешні
3.
Chrysanthemum stem necrosis tospovirus
- тосповірус некрозу стовбура хризантем
4.
Chrysanthemum stunt pospoviroid
- віроїд уповільнення росту хризантем
5.
Impatiens necrotic spot tospovirus
- тосповірус некротичної плямистості
6.
Peach rosette mosaic nepovirus
- мозаїка розеток персика
7.
Potato Andean mottle comovirus
- комовірус андійської плямистості картоплі
8.
Potato black ringspot nepovirus
- вірусна чорна кільцева плямистість картоплі
9.
Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus
- рабдовірус жовтої карликовості картоплі
10.
Potato yellow vein crinivirus
- вірус пожовтіння жилок листя картоплі
11.
Raspberry ringspot nepovirus
- неповірус кільцевої плямистості малини
12.
Strawberry latent C virus
- латентна С-вірусна хвороба суниці
13.
Tobacco ringspot nepovirus
- неповірус кільцевої плямистості тютюну
14.
Tomato ringspot nepovirus
- неповірус кільцевої плямистості томатів.
 

Нематоди

 
1.
Aphelenchoides besseyi Christie
- рисова нематода
2.
Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle
- соснова стовбурова нематода
3.
Globodera pallida (Stone) Behrens
- бліда картопляна нематода
4.
Heterodera glycines Ichinohe
- соєва нематода
5.
Meloidogyne chitwoodi Golden, O'Bannon, Santo & Finley
- колумбійська галова нематода
 
6.
Meloidogyne fallax Karssen
- несправжня колумбійська нематода
7.
Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen
- несправжня галова нематода
8.
Radopholus similis (Cobb) Thorne
- бананова свердлова нематода.
 

Бур'яни

 
1.
Ambrosia psilostachya  D.C.
- амброзія багаторічна
2.
Ambrosia trifida L.
- амброзія трироздільна
3.
Bidens pilosa  L.
- череда волосиста
4.
Bidens bipinnata  L.
- череда двічіпірчаста
5.
Helianthus californicus  D.C.
- соняшник каліфорнійський
6.
Helianthus ciliaris  D.C.
- соняшник війчастий
7.
Ipomea hederaseae L.
- іпомея плющеподібна
8.
Ipomea lacunosa  L.
- іпомея ямчаста
9.
Iva axillaris Pursh.
- бузинник пазушний
10.
Polygonum pensylvanicum  L.
- гірчак пенсільванський
11.
Raimania laciniata  Hill.
- райманія розсічена
12.
Solanum carolinense  L.
- паслін каролінський
13.
Solanum elaeagnifolium  Cav.
- паслін лінійнолистий
14.
Solanum triflorum  Nutt.
- паслін триквітковий
15.
Striga lutea Lour.
- стрига жовта
16.
Striga euphrasioides Benth.
- стрига очанкоподібна
17.
Striga hermontica Benth.
- стрига єгипетська.
 

Читайте далі: Карантинні організми, обмежено поширені в Україні