Відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу проводить визначення посівних якостей насіння відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019. Відділ забезпечений обладнанням та висококваліфікованим персоналом, працює згідно норм державних стандартів України: ДСТУ 4138-2002, ДСТУ 2240-93.
Основними завданнями відділу є:
Аналізування чистоти і відходу насіння
Метод аналізування чистоти і відходу насіння полягає у визначенні вмісту складників, що становлять партію насіння: основної культури, інших рослин, відходу (домішки).
Аналізування домішки насіння
Метод аналізування полягає у поштучному визначенні домішки насіння інших рослин.
Аналізування схожості та енергії проростання насіння
Метод аналізування полягає у встановленні кількості насінин (у відсотках), здатних утворювати нормально розвинуті проростки за оптимальних умов.
Аналізування життєздатності насіння
Метод аналізування полягає у швидкому визначенні життєздатності насіння, що перебуває у стані фізіологічного спокою та встановлені причин низької схожості насіння.
Аналізування вологості насіння
Метод аналізування полягає у визначення вмісту вільної вологи у насінні.
Аналізування маси 1000 насінин
Метод аналізування полягає у визначенні маси 1000 насінин як одного з важливих показників, що характеризують крупність, виповненість насіння.
Аналізування зараженості насіння хворобами
Метод аналізування полягає у визначенні стану здоров'я насіння та виявленні хвороб з характерними ознаками.
Аналізування заселеності насіння шкідниками
Метод аналізування полягає у визначенні наявності живих шкідників у міжнасіннєвому просторі та всередині окремих насінин.
Проведення аналізу є платною послугою. Розмір плати за послуги проводиться згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 96 від 13 лютого 2013 року (зі змінами).
Для проведення вищезазначених послуг необхідно подати:
- заяву встановленого зразка;
- зразок (пробу) насіння.