^ Наверх

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Державна установа "Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія"

Термінове повідомлення № 22

15 липня 2016, 10:09

ЗАХІДНИЙ КУКУРУДЗЯНИЙ ЖУК

(карантинний шкідник)

В посівах кукурудзи, розміщених в осередках минулорічного заселення західним кукурудзяним жуком, на рослинах відмічено появу імаго шкідника, що на два тижні раніше показників минулих років.

Враховуючи, що жуки шкідника появилися в поточному році в найбільш вразливу фазу розвитку кукурудзи до пошкодження жуками - фаза викидання волоті – початок цвітіння, можливе наростання шкідливості фітофага.

В другій-третій декадах липня передбачається зростання інтенсивності льоту жуків діабротики та заселеність ними посівів кукурудзи.

Зважаючи на те, що фітофаг кожного вегетаційного періоду здатен розширювати ареал розповсюдження та шкідливості, не виключена поява нових осередків заселення в інших районах області.

Рекомендується проводити постійний моніторинг за розвитком кукурудзяного жука впродовж періоду появи дорослих особин, і при виявленні імаго в окремих осередках посівів кукурудзи, негайно провести інсектицидні обробітки дозволеними препаратами: Кайзо, ВГ 3,0 кг/га  або Карате Зеон 050 CS, мк.с. 0,3 л/га.

Увага!!! При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

 

повернутись назад