Щоденна робота державних фітосанітарних інспекторів та спеціалістів державних фітосанітарних лабораторій полягає, зокрема, у виявлені та ідентифікації регульованих шкідливих організмів у імпортованій та вітчизняній продукції рослинного походження з метою захисту від їх розповсюдження. Такі заходи забезпечують захист продовольчої безпеки України та її іміджу як надійного експортера на міжнародному ринку.
За період з 31.07-06.08.2023 державними установами «Центральна фітосанітарна лабораторія» і обласними фітосанітарними лабораторіями Держпродспоживслужби проведено: