^ Наверх

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Державна установа "Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія"

Звіт про роботу Державної установи "Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія" за ІІ квартали 2013 року

08 липня 2013, 17:13

Протягом першого півріччя 2013 року на фітосанітарну експертизу в Державну установу «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія» надійшло 15694 зразки, в т.ч. 4171 зразок від імпортних об´єктів регулювання та 11523 зразки від вітчизняних об´єктів регулювання. Спеціалістами відділу фітосанітарного аналізу проведено 38361 аналіз. Зокрема, 8759 аналізів від продукції імпортного походження та 29602 аналізи від продукції вітчизняного походження.

Основними об’єктами регулювання, що поступали на фітосанітарну експертизу були: зерно кукурудзи, пшениці, ячменю, ріпаку, сої, гірчиці, розторопші, соняшнику, крупи, борошно, горіхи, лісоматеріали і пиломатеріали листяних та хвойних порід, свіжі овочі, фрукти, ягоди, цибулини, картопля, баштанні культури, бавовноволокно, змітки з дерев'яного пакувального матеріалу, що використовується як пакувальний матеріал, змітки з складських приміщень, кольорові клейові пастки на виявлення західного квіткового трипса, ґрунт на виявлення золотистої картопляної нематоди та раку картоплі, личинок західного кукурудзяного жука, харчові пастки тощо.

Фахівцями відділу проведено 297 аналізів зразків ґрунту на виявлення золотистої картопляної нематоди та раку картоплі, 144 аналізи зразків грунту на виявлення личинок західного кукурудзяного жука; 23 аналізи зміток з складських приміщень та 381 аналіз виборок із харчових пасток на виявлення капрового жука; 65 аналізів виборок із кольорових клейових пасток на виявлення західного квіткового трипса.

В продукції вітчизняного походження при проведенні фітосанітарної експертизи виявлено 2 карантинні організми, обмежено поширені на території України:

  • цисти золотистої картопляної нематоди (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens.) в зразках ґрунту, відібраних при контрольних обстеженнях та інвентаризації вогнищ нематоди в 171 випадку (пох. Теребовлянський, Підволочиський, Лановецький, Козівський, Монастириський, Шумський, Заліщицький, Борщівський, Бережанський, Підгаєцький, Кременецький райони);
  • рослини амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia L.), відібрані при інвентаризації вогнищ бур'яну в 1 випадку (пох. Бережанський район).

З інших шкідливих організмів в об'єктах регулювання імпортного та вітчизняного походження виявлено 128 видів шкідників, хвороб, нематод та бур'янів в 39186 випадках, зокрема:

  • 34 види шкідників в 8230 випадках;
  • 40 видів хвороб в 13230 випадках;
  • 2 види нематод в 25 випадках;
  • 52 види бур'янів в 17701 випадку.

Протягом ІІ кварталів 2013 року фахівцями відділу фітосанітарного аналізу надруковано 2 статті в газети, 3 листівки, проведено 5 консультацій, 5 лекцій, 2 бесіди та 1 виступ по радіо.

Спеціалісти відділу успішно виконали план робіт на ІІ квартали 2013 року, якісно та своєчасно проводили фітосанітарну експертизу, дотримувалися посадових інструкцій та вказівок керівництва.

Завідувач відділу
фітосанітарного аналізу
Чугрій В.Ю.

повернутись назад