МИШОПОДІБНІ ГРИЗУНИ
Спостерігається активізація мишоподібних гризунів в посівах озимих культур та багаторічних трав.
Гризунами заселено 31,1% обстежених площ озимої пшениці, середня чисельність яких складає 1,3 жилих колоній/га, максимальна – 2,0 жилих колоній/га (2,0-5,0 жилих нори/колонію);
На посівах озимого ріпаку заселено 51% обстежених площ, середня чисельність гризунів становить 1,7 жилих колоній/га, максимальна – 3,0 жилих колоній/га (2,0-5,0 жилих нори/колонію);
На конюшині гризунами заселено 100% обстежених площ, середня чисельність становить 4,5 жилих колоній/га, максимальна – 6,0 жилих колоній/га (3,0-6,0 жилих нори/колонію).
Живлення та розмноження мишоподібних гризунів в посівах озимих культур та багаторічних триватиме, а при закінченні збирання цукрових буряків та кукурудзи чисельність зросте, за рахунок переселення шкідника з даних площ.
Рекомендується проводити постійний моніторинг посівів озимих культур та б/трав і при виявленні перевищення ЕПШ мишоподібних гризунів (3,0-5,0 жилих колоній/га) провести розкладання отруєних принад в нори, з обов’язковим притоптуванням грунтом.
Увага!!! Згідно листа Міністерства екології та природних ресурсів України від 07.03.2013р. №3891/07/10-13 «Щодо погодження асортименту засобів захисту рослин» родентициди з діючої речовиною фосфіду цинку знято державної реєстрації.
Враховуючи вищенаведене, забороняється використовувати для регулювання чисельності мишоподібних гризунів препарати на основі фосфіду цинку!!!
Для боротьби з мишоподібними гризунами необхідно використовувати родентициди з діючими речовинами: бродіфакум, ізопропілфенацин, бромадіолон, а для складських приміщень дозволяється ще дифенацил та флокумафен.
Увага!!! При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.