У Запорізькій та Херсонській областях тривають активні заходи з локалізації та ліквідації осередків небезпечних шкідників — перелітної сарани (Locusta migratoria) та єгипетської сарани (Anacridium aegyptium).
Запорізька область. 15 липня 2025 року Кушугумською селищною радою Запорізького району Запорізької області запроваджено особливий режим захисту рослин на площі 21 600 га — до повної ліквідації вогнищ саранових.
Для координації дій при селищній раді створено Координаційний штаб з боротьби із сарановими, до складу якого увійшли представники місцевої влади, аграрного сектору, Держпродспоживслужби, ДСНС та інших залучених служб.
Основне джерело живлення сарани — очерет і дикорослі трави. Промислові посіви наразі не зазнали суттєвих втрат.
Тривають активні роботи з локалізації шкідника, зокрема обробляються території несільськогосподарського призначення.
Херсонська область. Із 23 червня 2025 року запроваджено особливий режим захисту рослин. Відразу проведено заходи з локалізації та ліквідації осередків саранових на площі 297 га, з яких 27 га — під посівами соняшнику.
Результати фітосанітарних обстежень свідчать про відсутність сарани на оброблених територіях. Чисельність шкідника знаходиться в межах економічного порогу шкодочинності.
Фітосанітарний моніторинг у регіоні триває. Розглядається питання про зняття особливого режиму захисту рослин.
Одеська область. У зв’язку з поширенням саранових у південних районах Республіки Молдова посилено моніторинг на території Одещини.
На початку липня в Болградському районі Одеської області зафіксовано міграцію саранових, зокрема на полях, де вже зібрано врожай ріпаку, пшениці, ячменю.
Відразу проведено обробки стерні дозволеними в Україні інсектицидами відповідно до «Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування.
Особливий режим захисту рослин не запроваджувався у зв’язку з неперевищенням порогу чисельності саранових.
Дніпропетровська область. Отримано повідомлення про наявність саранових — проводиться обстеження відповідних територій.
У разі виявлення осередків перелітної сарани негайно повідомте про це територіальний орган Держпродспоживслужби та вживайте заходів щодо обробки посівів і угідь інсектицидами відповідно до «Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», з обов’язковим дотриманням регламентів їх застосування.